Najlepsze i najgorsze książki 2020 roku

W 2020 roku udało mi się pobić swój własny rekord, jeśli chodzi o liczbę przeczytanych książek. Było ich aż 63, co dla mnie stanowi naprawdę ogromny sukces. Dzisiaj chciałabym pokazać Ci 3 zestawienia, które nagrałam na swoim książkowym kanale na YouTube. Są to najlepsze powieści, najlepsze książki non-fiction oraz najgorsze książki, jakie przeczytałam w ubiegłym roku. Mam ogromną nadzieję, że w moich filmach znajdziesz całe mnóstwo inspiracji.

NAJLEPSZE POWIEŚCI

Czyli zbiór fantastycznych książek, które wpadły w moje ręce w 2020 roku. Znajdziesz tutaj literaturę piękną, klasykę, jeden thriller, a nawet kryminał! Dla każdego coś dobrego. :)

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NON-FICTION

Spośród wszystkich pozycji, jakie przeczytałam w ubiegłym roku, niemal połowę stanowiły lektury non-fiction – reportaże, książki o tematyce true crime czy biografie. 2020 rok zdecydowanie upłynął mi pod znakiem literatury faktu i jestem z tego szalenie dumna i szczęśliwa. W poniższym filmie znajdziesz same perełki, które pozwolą Ci nieco lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

NAJGORSZE KSIĄŻKI

Oczywiście nie mogło zabraknąć kilku książek, które szalenie mnie rozczarowały i które wywołały u mnie ogrom (naprawdę ogrom) frustracji. Uwielbiam chwalić autorów i opowiadać o fantastycznych książkach, ale czuję się też w obowiązku przestrzegać przez tymi, które są mało angażujące, nudne, a czasami nawet – nie boję się tego określenia – głupie. Jeśli więc wiesz, że mamy podobny gust czytelniczy i chcesz uniknąć rozczarowań, obejrzyj poniższy filmik.

Mam ogromną nadzieję, że wśród moich filmów znajdziesz trochę literackich inspiracji. A jeśli wciąż Ci mało, będzie mi bardzo miło, jeśli zerkniesz na kanał, gdzie co tydzień pojawiają się nowe, książkowe filmy. :)